Protegrus
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Protegrus
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Protegrus
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Protegrus

~ Yeni devir başlıyor ! Eski ingiltere ve büyüce dünyanın kesiştiği noktalar ! ~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

* M e y d a n

4 posters
YazarMesaj
Rupért Grégory
Büyücü
Büyücü
Rupért Grégory

* M e y d a n Empty
MesajKonu: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyPtsi Nis. 27, 2009 10:13 pm

* Aşk şehrinin en ateşli bulvarı işte ! Dünya'nın en kalabalık bölgesi ancak akşamları tam tersi ! Bomboş bir arazi ! Tam büyücülere göre tabii ki yaratıklarıda unutmamak gerek.
Leonard Carcius Ancalime
Karanlık Lord
Karanlık Lord
Leonard Carcius Ancalime

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 3:13 pm

+ Kurgu ; Karanlık Lord gizlice Robert Dudley'e posta gönderir . Acilen buluşma teklifi eder ve en uygun nokta olarak Roma , Büyük Meydan'ı seçer . Karanlık ve boş sokağa ilk gelen Lord olmuştur .

Havada esrarengiz bir siyahlık süzülüyordu , Roma şehri ayaklarının altında hızla geçiyor ve ışıkla yanıp yanıp sönüyordu . Leo şehrin üzerinden geceleri daima bomboş olan Büyük Meydanın geniş arazisine indi ... İndiği zaman havada uçan simge , bir şekil aldı ve uzun boylu soluk benizli insana döndü . Leonard cüppe yakasını sonuna kadar çekip duvara yaslandıktan sonra elleriyle ceplerini kurcaladı . İstediği şey sadece burada bir sigara içmekti . Fakat ; sigarasını bulamayışı sinirlerini tepesine çıkarmıştı . En sonunda büyücü olduğu aklına geldi ve asasının küçük bir hamlesiyle yanındaki taş basamakta kırmızı bir paket belirdi . Yüzüne her zamanki pis sırıtışını oturttuktan sonra pakedin içinden bir tane sigara çıkartıp dudaklarına koydu . Asasıyla alevledi ve karbondioksidi tüm gücüyle içine doldurmaya başlamıştı ...
Sir Robert Dudley
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Robert Dudley

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 6:28 pm

Robert masasında otururken birden açık olan penceresinden içeri bir baykuş süzüldü . Baykuş narin ve çelimsiz bir haldeydi , fakat bembeyaz tüyleri onu harika bir kuş yapmaya yetiyordu . Masanın üzerine narince bıraktı kendisini . Ayağındaki mesajı çözmesi için Robert'a uzattı ve bağı çözüldükten sonra tekrar kanatlanıp dışarı saldı kendisini . Robert , parşomeni yavaşça açtı ve okumaya başladı ;

Mr . Dudley !
Bildiğiniz konu üzerinde
acilen konuşmamız gerekmektedir. Mesajımı aldığınızda ben
çoktan Roma / Büyük Meydan'da bekliyor
olacağım . Geleceğiniz için teşekkürler . Görüşmek üzere .

Leonard Godric

yazıyordu . Oldukça resmi ve emrî vaki bir yazıydı . Robert , hemen üstünü giydikten sonra siyah cüppesini üzerine geçirdi . Öyle yerlere giderken kraliyet giysilerini üzerinden çıkarmayı tercih ederdi . Odanın etrafına bakındıktan sonra 'Şak' sesi ardından gelen bilindik sıkışmışlık hissiyle ortadan kayboldu .

Roma'nın ılık ve hafif rüzgarlı bir gecesinde büyük meydanda duran tek bir kişi vardı . Robert onun solgun benizini hemen tanıdı . Yavaş adımlarla yanına doğru ilerlerken Leo sigarasını ağzına götürüp büyük bir nefes çekmişti içine . Tam bu sırada Robert ;

' Geldim Leonard . '

dedi . Karşısındaki adamdan herkes korkarken Robert ise onu sıradan biri gibi görüyordu . Solgun yüzüne bakmaya devam etti ...
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 6:58 pm

Henry aşagıda öylece oturuyordu.Amy onun odasında dinleniyordu.Çok fazla yorgundu.Zırhı hala üzerindeydi.İmparatoru bekliyordu.Birden bir cikleme sesi duyuldu.Henry hemen sevinçle oturduğu yerden fırladı.Ama sevinci kısa sürdü.Gelen İmparator değildi.Gelen kara tüylü kocaman gözlü bir baykuştu.Odada uzunca bir dalışa geçti ve bir mektubu onun ayağının oraya bıraktı.Daha sonra uzun bir ciklemeyle odadanın penceresinden çıktı.Henry hemen yıpranmış parşömen parçasını yerden aldı.Siyah bir kurdele ile bağlanmıştı.Hızlıca kurdeleyi açtı ve yazıyı okumaya başladı.

Mr.Howard!
Bildiğiniz konu üzerinde acilen
konuşmamamız gerekmektedir.Mesajımı aldığınızda ben çoktan Romada ki Büyük Meydanda olucam.Görüşmek üzere.
Leonard Godric
"Leonard mı?Karanlık Lord mu?Ah tabi ya bu olanlar yüzünden onunla konuşacağımızı tamamen unutmuşum her neyse."
dedi ve odadan bir "şak" sesiyle ayrıldı.
* M e y d a n _40062093_pitt_achilles300

Üzerinde hala zırhı vardı.Sol bacağının üzerinde sallanan kılıcının kınındaki soğukluğu hissedebiliyordu.Hızlı bir şekilde meydana doğru yöneldi.Yaklaşmaya başlayınca ileri görünen bir çift karanlık silueti görebiliyordu.Herhangi bir tehlike için asası yanındaydı.Hızlıca yaklaşınca Karanlık Lordu görebiliyordu.Ve yanındakinide işte Robert oradaydı.Hemen Karanlık Lordun yanında.Kılıcını birden kınından öyle hızlı çekti ki..Fakat şimdi sırası değildi.Burada konuşulacaklar hepsini ilgilendiriyordu.Özel meseleler asla şuanda onu ve diğerlerini ilgilendirmezdi.Ona saldırmaktan vazgeçti fakat kılıcını kınına sokmak yerine elinde tutmayı yeğledi.

"Geldim Leonard.Mesajın sağ salim bana ulaştı."

dedi ve Robert'a pis bir bakış fırlattı.Acaba beni görünce şaşırmış mıdır? diye düşündü.Ne de olsa 4 aydır yoktu ve öldü sanmışlardı.Bunları kafasından sildi.Şimdi Leonard'a bakıyordu.Neler konuşacaklarını düşünüyordu...
Leonard Carcius Ancalime
Karanlık Lord
Karanlık Lord
Leonard Carcius Ancalime

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 2:40 pm

Sigaranın dumanı , birbiri ardına iki ses ve daha sonra beliren iki slüetin varlığını az da olsa gizlemişti. Leonard ilk olarak Robert'in geldiğini gördü , dik başlı ve cesur olan bu adam Leonard'ın düşüncelerine ayna tutmaya yarıyordu . Robert'in eski dostu Henry'de en az onun kadar cesurdu , bu iki adamla ortak olmak gerçekten çok büyük güç ve onurdu . Robert kafasını dikleştirip Leonard'a ;

' Geldim Leonard ! '

dedi . Leonard izmariti estetik bir hareketle kendinden iki metre öteye fırlattıktan sonra dayandığı yerden doğrulup ona doğru baktı ve ;

' Hoşgeldin . '

dedi. Konuşmamasının nedenini ilk başlarda anlamayan Robert , Henry'nin gelmesi üzerine olayı farketmiş gibi bir hale bürünmüştü . Leonard'ın bu ikinci emri vaki olayı onun sinirini iyiden iyiye bozmuş olmalıydı fakat ; Leonard buna pek fazla aldırmıyordu . Henry'de onların yanına ulaştıktan sonra Robert'le kısa bir bakışma yaşadı ve ;

' Geldim Leonard. Mesajın sağ salim bana ulaştı . '

dedi . Henry bu konularda biraz daha sakin ve akıllıydı . Robert ise tam tersi heyecanlı fakat ; gücünden dolayı aklını pek kullanamazdı . Leonard bu iki güçlü aile liderine baktı ve ;

' İkinizde tekrar hoşgeldiniz beyler . '

dedi . Cebinden tekrar bi sigara çıkartıp ağzına götürürken ikisine de ikram etmeyi unutmamıştı .

' Sizi buraya neden dolayı çağırdığımı biliyorsunuz . O yüzden pek konuyu dağıtmadan lafa gireceğim . Aydınlık taraf yandaşları yönetimi iyiden iyiye ellerine aldılar . Birisi buna dur demeli ve doğrusu ben , müridlerime fazla güvenmiyorum . Eminim sizin ordunuz onlardan bin kat daha güçlüdür . Bu yüzden bu zor zamanda birlikte hareket etmemiz lazımdır . '

dedi . Zifir tekrar ciğerlerine dolarken iki dikbaşlı adama bakmaya devam ediyordu . Sakinliğini her zamanki gibi elinde tutarak .
Sir Robert Dudley
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Robert Dudley

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 2:53 pm

Robert , karanlık lordun sessizliğinin kaynağını anlamamıştı . Tehlike çanları çaldığını hissederek asasını çıkarmış ve eline alarak etrafa pis bakışlar atmayı sürdürüyordu . Tam o sırada beklediği gibi bir olay meydana geldi ve cismane bir gölge meydan da belirdi . Robert , asasını elinde tutarak siliüetin geldiği yöne doğruldu ve yaklaşmasını bekledi . Gölge yaklaşında adeta şok olmuş bir halde gelen kişiye bakıyordu . Asasını tekrar cebine sokmuştu , Henry'yle kapışmanın çok saçma olduğunu biliyordu . Eski dosttan hiç bir zaman , ne olursa olsun düşman olmazdı . En azından lordun yanında kapışarak kendilerini küçük düşürmenin anlamı yoktu fakat ; Henry , bunları düşünemeyerek kılıcını hiddetle kınından çekti . Robert , hiç kıpırdamadan onu izliyordu , Henry , Robert'in bu tavrına karşılık kılıcını yere indirdi ve pis bakışlarıyla karanlığı delmeye başlamıştı . Robert küçük bir sesle gülerek tekrar lorda yöneldi . Konuşmasını beklemeye başladı ... Lord ;

' İkinizde tekrar hoşgeldiniz beyler .' Sizi buraya neden
dolayı çağırdığımı biliyorsunuz . O yüzden pek konuyu dağıtmadan lafa
gireceğim . Aydınlık taraf yandaşları yönetimi iyiden iyiye ellerine
aldılar . Birisi buna dur demeli ve doğrusu ben , müridlerime fazla
güvenmiyorum . Eminim sizin ordunuz onlardan bin kat daha güçlüdür . Bu
yüzden bu zor zamanda birlikte hareket etmemiz lazımdır . '

dedi . Robert bu sözlere karşılık olarak ilk başta konuşmamayı tercih etsede daha sonra dayanamayarak konuşmaya başladı . -konuşurken arada Henry'e aynı pislikte bakışlar atmayı da ihmal etmiyordu . -

' Haklısın Leo . Bu aydınlık dönemde hafif karanlık her zaman iyidir . Fakat ; bilmeni isterim . Ben karanlığı seçtiysem bu demek değildir ki masum insanları öldüreceğim . Bize bulaşmayan hiç kimseye zarar vermem ! '

dedi . Hala dediklerinden sonra öldü sandığı arkadaşına pis bakışlar atmaya devam ediyordu .

Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 3:07 pm

Henry hala kılıcını yerine sokmamıştı.Belki Robert'a inat belki etrafın pek tekin olmaması yüzünden..Robert'ın pis bakışlarına karşılık vermek istemedi.Çünkü öfkesine hakim olmak istiyordu.Burada bir tatsızlık istemiyordu.Leonard'ı izliyordu.O konuşmaya başladı.

' İkinizde tekrar hoşgeldiniz beyler .' Sizi buraya neden
dolayı çağırdığımı biliyorsunuz . O yüzden pek konuyu dağıtmadan lafa
gireceğim . Aydınlık taraf yandaşları yönetimi iyiden iyiye ellerine
aldılar . Birisi buna dur demeli ve doğrusu ben , müridlerime fazla
güvenmiyorum . Eminim sizin ordunuz onlardan bin kat daha güçlüdür . Bu
yüzden bu zor zamanda birlikte hareket etmemiz lazımdır . '

Leonard'ın konuşması gerçekten etkileyici diye düşündü.Tabi şu anda konuşmayacaktı.İlk olarak Robert'ın ne diyecek olacağını merak etti ve bekledi..Bir süre sonra Robert Henry'e pis bakışlar atmayı kesti ve konuşmaya başladı.

'Haklısın Leo . Bu aydınlık dönemde hafif karanlık her zaman iyidir . Fakat ; bilmeni isterim . Ben karanlığı seçtiysem bu demek değildir ki masum insanları öldüreceğim . Bize bulaşmayan hiç kimseye zarar vermem ! '

Bu sözün ardından Henry'nin yüzünde ufak bir tebessüm oluştu.Robert..Hiç değişmemişti.Onu tanıdığından beri böyleydi.Kendine bulaşmayan biri olmadığı sürece birisini öldürmezdi.Henry Robert'a pis bir bakış attı.Sonra konuşmaya başladı.

"Tamamen sana katılıyorum Leo.4 aydır aydınlıkla savaşıyorum.İspanya'da,Fransa'da ve bir çok yerde.
Bize destek çıkan ve karanlığımızın sıcaklığı ile yaşayan insanlara yardım ettim.Ben Robert gibi düşünmüyorum.Ben
bana bulaşmayanıda öldürürüm.Ordum karanlık için çalışmakta ve çalışacak."
dedi.Ardından Robert'a bir pis bakış daha attı.Ne yapmıştı.Henry yokken neler yapmıştı.Onun öldüğünü gerçekten sanmış mıydı?Şimdi bunların hiç sırası değil diye düşündü ve Leo'nun ne diyeceğini merakla bekledi..

Leonard Carcius Ancalime
Karanlık Lord
Karanlık Lord
Leonard Carcius Ancalime

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyÇarş. Mayıs 06, 2009 7:55 pm

Karşısındaki ikilinin dalaşmasından bıkmıştı artık , asasını çekip ikisini de oracıkta öldürmek hoş olur diye düşünmüştü . Fakat ; korkusuz olması ahmak olmasını gerektirmediği için bu düşüncesini hemen kafasından silerek tekrar Robert'a kulak kesildi ;

' Haklısın Leo . Bu aydınlık dönemde hafif karanlık her zaman iyidir . Fakat ; bilmeni isterim . Ben karanlığı seçtiysem bu demek değildir ki masum insanları öldüreceğim . Bize bulaşmayan hiç kimseye zarar vermem ! '

Robert , Leonard'ın beklediği tepkiyi vermişti . O hiç bir zaman tam bir karanlık olamamıştı , oysa Henry tam bir silahtı . Robert sadece silahın içindeki serseri kurşun olabilirdi . İşine karışan olursa acımasız birisi olup onu gerekirse sofrasına meze yapacak kadar sadist biriside olabilirdi . Ama ; Leonard'ın istediği tam olarak bu değildi bu yüzden ona karşı açık sözlü olmak istiyordu , eğer kabul etmesse burada asalar çekilir ve büyüler havada uçuşurdu .

' Bak Rob , sonuna dek birinin sana bulaşmasını beklersen hep kaybeden sen olursun . Tamam sana masum insanları öldür demiyorum fakat ; toplumumuzda en etkili silah ibrettir. Bir iki tanesini feda edersen yüzlerce insan istediğin üzere sağ kalır . '

dedi . Leonard bu düşünceleri söylerken aslında masum insanlar hiç önemli değildi onun için . Fakat ; karşısındaki lordu ikna edemesse belki de ölecekti . Gerçi kendisini küçümsemiyordu fakat ; rakibini bir muggle bile olsa küçümsemezdi , en azından onun güçlerini tartardı ve gözlerinin içindeki ateşe dikkatle bakardı . Robert konuşmadan Henry lafa atlayarak ;

"Tamamen sana katılıyorum Leo.4 aydır aydınlıkla savaşıyorum.İspanya'da,Fransa'da ve bir çok yerde.Bze destek çıkan ve karanlığımızın sıcaklığı ile yaşayan insanlara yardım ettim.Ben Robert gibi düşünmüyorum.Ben bana bulaşmayanıda öldürürüm.Ordum karanlık için çalışmakta ve çalışacak."

dedi . Leonard'ın beklediği bir tepki daha karşısına çıkınca yüzünde gülümsemesi oluşmuştu . Fakat ; gözü Robert'ın ve ellerinin üzerindeydi . O kadar hızlı birisiydi ki asasına davranması an meselesi olabilirdi .

' Tamamdır Henry .. Ee Rob ? '

diyerek ona söylediklerini hatırlatmaya çalışmıştı .

Sir Robert Dudley
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Robert Dudley

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyÇarş. Mayıs 06, 2009 8:10 pm

Robert siyah gözlerini Leonard'a dikmiş ve onu incelemeye başlamıştı . Kendisini çok üstün gören bu kişiliğe şuracıkta yeşilimsi ışığı göndermek çok zevkli olabilirken o elleri cepte onun karşısında sigara içiyordu . Sigara izmaritini tekrar dudaklarının arasına götürürken Leonard'ın konuştuğunu farketmişti ;

' Bak Rob , sonuna dek birinin sana bulaşmasını beklersen hep kaybeden sen olursun . Tamam sana masum insanları öldür demiyorum fakat ; toplumumuzda en etkili silah ibrettir. Bir iki tanesini feda edersen yüzlerce insan istediğin üzere sağ kalır . '

Robert bu söze karşılık afallamıştı . Gerçekten haklı olabilirdi fakat ; yinede ona gıcıklığı sürüyordu içinde . Hafifçe içini çektikten sonra dumanı tekrar ciğerlerine götürdü . Hala ses çıkarmamıştı , bunun üzerine Henry gözlerini Leonard'a dikmiş ve sesli bir şekilde ağzını açıp mekanik tonlarda oynatmaya başlamıştı ;

"Tamamen sana katılıyorum Leo.4 aydır aydınlıkla savaşıyorum.İspanya'da,Fransa'da ve bir çok yerde.Bze destek çıkan ve karanlığımızın sıcaklığı ile yaşayan insanlara yardım ettim.Ben Robert gibi düşünmüyorum.Ben bana bulaşmayanıda öldürürüm.Ordum karanlık için çalışmakta ve çalışacak."

Robert *Hıh diyerek tiz ve zor duyulacak bir kahkaha atmıştı . Bunun anlamı çok biliyormuşçasına konuşuyorsunuz karşımda demek oluyordu . Henry'e belki asa doğrultmazdı fakat ; lordu gözünü kırpmadan öldürebilirdi . Buraya gelmeden önce ona bir saygısı vardı , ama ; sözleşmişlerdi , masum insanlara zarar vermeyeceğine dair söz almıştı . Şimdi ise harika bir kozla onu vuruyordu . Robert kaçacak yolunun olmayışını hissettiğinde çok kötü olmuştu . Asasını yavaşça elini değdirdikten sonra tekrar o ikiliye baktı ve ikiliden Leonard kısacık bir ağız hareketiyle ;

' Tamamdır Henry .. Ee Rob ? '

elini asasından çekmesine neden olan bu sözlerden sonra Robert sigara izmeritinin son nefesini de ağzına götürdü . Tavrından ödün vermeyecekti , o masumlara zarar verecek kadar düşmemişti , o İngiltere'nin en güçlü varisiydi ve kendini masum öldüren lord olarak tanıtamazdı . Sigaranın kalan çöp izmariti parmaklarıyla iki üç metre uzağa fırllattıktan sonra ;

' Ben söyleyeceğimi söyledim ! Artık bundan sonrası beni bağlamaz ! Kararı verin yolları birleştirip , ayıracağımızı bilelim . '

dedi .
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

* M e y d a n Empty
MesajKonu: Geri: * M e y d a n   * M e y d a n EmptyPerş. Mayıs 07, 2009 3:45 pm

Henry orada Leo'nun söylediği her söze katılıyordu.Artık zaman gelmişti ve savaş başlayacaktı..Birde şu ırk savaşları..Kurtadamlar ve vampirler..Robert'ın bir kurtadam olduğunu biliyordu.Birde vampirlerle savaşa gireceği zaman ona yardım etmek gerçekten Henry'e yaraşır ve dostluğu için gerekli bir davranış olurdu.Leo'ya baktığı süre zarfında Robert'ın neler yaptığını bir türlü görememişti.Ama Leo'nun Henry'e bakmaktan kurtulduğu sırada Robert'a döndü ve Henry'de onu takip etti.Bir an eliyle bir şeyi oynadığını raht bir şekilde görüyordu.Kılıcını sıkıca kavradı.Bir delilik yapıpta Lord'a saldırmasını önlemek içindi.Onu asla öldürmek gibi bir şey..bir hatayı bile yapamazdı.O onun dostuydu.Şaşkın bakışları ile Robert'ı süzerken birden o öfkeli bir ses tonu ile konuşmaya başladı.

"Ben söyleyeceğimi söyledim!Artık bundan sonrası beni bağlamaz!Kararı verin yoları birleştirip , ayıracağımızı bilelim."
Şaşkınlık içinde ona bakıyordu.Zaten buraya karanlık lordla birlikte yollarımızı birleştirmek için geldik.Bu neyin peşinde acaba?..
Leo'nun ve Robert'ın öfkeli bakışmaları Henry'i tamamen çileden çıkarmıştı.Bir an asasını çekti ve karşılarındaki küçük bir fıskıye ile havuza su akıtan fıskıyeye doğrulttu.Bir şeyler mırıldandı ve su yerine alev fışkırmaya ve yanmaya başladı.Sonra onlara döndü.

"Birbirinize dalaşmayı bırakın! O su gibi bir anda yok olmak mı istiyorsunuz?Buraya aydınlığı ortadan kaldırmak ve Sihir Dünyasına hükmetmek için burdayız.Eğer bunu istemiyorsanız şuanda söyleyin!Vakit kaybı yapmayın!"

dedi.Artık tamamen öfkeliydi.Tıpkı onlar gibi..Ama burada buluşmaları önemli bir şeydi.Burada konuşulan konuların tamamı her yaptıkları hareket her düşündükleri plan onlar için tamamen yaralı olacaktı..Onlara bakmayı sürdürdü.Öylece orada kalmaya tahammülü olmazdı ama bu durum ciddiydi.Hemde çok ciddi..

* M e y d a n
1 sayfadaki 1 sayfası