Protegrus
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Protegrus
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Protegrus
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Protegrus

~ Yeni devir başlıyor ! Eski ingiltere ve büyüce dünyanın kesiştiği noktalar ! ~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

En Köşedeki Bar Taburesinde...

2 posters
YazarMesaj
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

En Köşedeki Bar Taburesinde... Empty
MesajKonu: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 2:15 pm

Aynanın karşısına geçmiş kendini süzüyordu. Kendine önem veren bir erkekti ve bu yüzden çok eleştirilmişti... Kendini birkez daha süzdükten sonra çok yakışıklı göründüğüne karar vererek aynanın karşısında gülümsedi sonra da bir dikdatör gibi dikildi birkaç saniye... Bu drumundan birden ayrılmasının nedeni ise nereye gitceğini düşünmek oldu. 1-2 adım attı.. Kafasını yukarı doğru kaldırdı ve elini şıklatarak, "plan bulan deli" gibi bir yüz ifadesi yüzünün her yerine yayıldı... Gusto Bar'a gidecekti... Diğer yerlere nazaran renkleri daha güzeldi ona göre...

İşte burdaydı... Muggle kenti... Fakat nereye gelmişti..? Çalılıkların arasından boğuşarak çıkıverdi ve sendeleyerek yolun ortasına geldiğinde önünde Bar'ın durduğunu gördü. Kendi kendine gülümseyerek içeri girdi. En köşedeki Bar taburesine doğru yöenldi ve oturdu... Etrafına bakınıp tanıdık biri olup olmadığına bakıyordu. Barmen ona doğru yaklaştı ve ne istediğini sordu... Her zamanki gibi şarap içecekti, en sevdiğinden...

"Kırmızı şarap... Immm..... Şundan olsun..."

Hiç denemediği bir marka görmüş ve onu göstermişti katalogda barmene... Tırnaklarını masaya vura vura ritim tutmuştu... Sıkıldığı her halinden belli oluyordu... Birşeyler, bir uğraş arıyordu. Kafasını kaldırıp ileri doğru baktı o sırada hızlı barmen şarabını getirmişti. Ondan bir yudum aldı ve garip garip hareketler yapmaya başladı... "Hüüüüüüüüüüüüp!.." Ötesindeki kafalar ona çevrilmişti bir sessizlik kopmuştu, Keiji'de sırıttı... "Ehh... İlk defa deniyorumda..." Herkes konuşmalarına devam etti ve Keiji'de birden düzeldi... "Birileri gelse keşke..." diyip duruyordu içinden...
Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 2:41 pm

Nefes almıyor, boğuluyordu. Üstünde korkunç bir ağırlık hissetti. Korku içinde çabalamaya başladı. Dolap mı devrilmişti? Dam mı çökmüştü? Kımıldamaya, bağırmaya çalışırken bunun gereksiz olduğunu anladı. Sadece rüyaydı. Evet, rüyaydı. Karanlıkta uyandı. Her şey yerli yerindeydi. Yanında Will yatıyordu. Gereksizdi korkuları. Yataktan doğruldu. Saatine baktı. Saat henüz sabahın yedisiydi. Her tarafı da çürümüş gibi acıyordu… Nasıl olduğunu anlamadan ayakları onu mutfağa götürmüştü. Şimdi mutfak kapısını aralayıp, içeri girdi. Etrafına bakındı. Baya dağınıktı.

Şimdi, ne olduğunu anlamıştı. Will ve Stesha… Gece, ah. Anlaşılmıştı her şey. Gece fazla alkol almışlardı ve sonrası da malum. Bu yüzden yorgun hissediyordu kendisini. Will’i tekrardan uyandırmak istedi. Ama kıyamadı. Alkol almak istiyordu. Dolaba doğru yürüdü. O nefis içkilerden bir tane bile kalmamıştı. ‘’ Ne güzel bir geceydi* diye düşünmeden edemiyordu. Çocukları olmasına rağmen fantezilerinden hala vazgeçememişlerdi. Her neyse.

Dolabın yanından ayrıldı ve odasına geçip, üzerini değiştirdi. Yatmakta olan Will’e ve Alucard’a bakıp, öpücük kondurduktan sonra, küçük bir not bıraktı. ‘’ Ben Gusto Bar da olacağım. Beni merak etmeyin. Sizi seviyorum ‘’ Ve ardından eline taktığı küçük el çantasıyla bara cisimlendi. Etraf pek sakin görünüyordu. Eh, ne de olsa sabahın yedisi- yedi buçuğu idi. Bu duruma şaşamamak gerekirdi. Önüne gelen saçını geri savurarak ileri doğru yürümeye koyuldu.

O sırada barda ki en uç noktada oturmakta olan birisini tanıdığını zannetti. Yanına doğru ilerleyince düşüncesinin ne kadar doğru olduğunu anladı. Orada bulunan şahsiyet Keiji idi. Yüzünü kaplayan koca bir gülümseme ile yanına ilerledi. Elini direk omzuna dayadı ve ‘’ Yanına oturabilir miyim bayım? ‘’

Dedi ve hiç yanıt vermesini beklemeden iskemleye çöktü. Garson’a bir şey söylemesine gerek kalmadığını düşünüyordu. Ne de olsa geceden kalmaydı ve bu gayet belliydi. Ama o salak garson anlamamış, Stesha’nın yüzüne donuk donuk bakıyordu. Stesha, garsonun salaklığından yakınan bir ses tonuyla‘’ Sadece ateş viskisi getir. Kapiş? ‘’

En son Stesha Irina Davis tarafından C.tesi Mayıs 09, 2009 2:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 2:52 pm

"Stesha..?"

Onun yüzüne bakıp gülümsedi Keiji... Barmenin donuk donuk bakmasına ve Stesha'nın kızmasına bir kahkaha patlatmıştı. "İşte bir arkadaş" dedi içinden... "Güzel bir kız zevklerinden hiçbir zaman taviz vermez değil mi Stesha? Demek istediğim ateşviskisi..." dedi ve gülümsedi tekrar... Şarabından bir yudum aldı nazikçe.

"Ehh neler yapıyorsun, çoğu zamandır görüşemiyoruz seninle..? Hala Will'le evli misin? Sanırım seni en son gördüğümde onunla küçük bir tartışmanız olmuştu..."

Stesha'ya baktı meraklı gözlerle. Gözleri her zamanki gibi tatlı ve parlıyordu ama Keiji bu, her an değişmesini bekleyebilirsin... Ona bakarak beklemekten sıkılmış olacak ki kalçasını oynatıp oynatıp sanki rahatsız olmuş gibi hareket ediyordu... Amacı ise Stesha'nın yüzüne bir gülümseme vermekti... Dirseği masaya yaslanmış gerile gerile ona bakıyordu... Birden ciddileşerek dikeldi ve dimdirek ileri baktı... Bir kaşını komik şekilde kaldırıp yan yan Stesha'ya baktı... Çocuk gibi davranıyordu... Kendi kendine sırıtıp ona doğru döndü ve konuşmasını bekledi...
Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 3:01 pm

Garson’un getirdiği viskiyi yudumlamaya koyulurken, Keiji’nin çıkardığı anormal seslere ve kımıldamalara bakıyordu. Yaşı büyüse de aklı hiç büyümüyordu. İşi gücü çocukluktu. Ama bu ona güzel bir hava katıyordu. En azından diğerlerinden çok farklı bir yapıya sahipti ve böyle zamanlarda yanında bulunması gereken nadir arkadaşlarındandı. İki dakika yerinde duramamasına rağmen, yüzünde ki masum ifade her şeyi yok edebiliyordu

‘’ Ah ne yapayım Keiji. Sadece biraz alkol almak istedim. Hımm Will hayatımın aşkı. Aramız çok iyi. Evet, hala benden bıkmadı’’

Dedi ve viskisinden koca bir yudum daha alırken, garsonun ellerini birleştirip, onları dinlediğini fark etti. Böyle sulanık ve meraklı garsonlardan -kişilerden- nefret ederdi. Viskisini bir içişte bitirdi. Bunu fark etmediğini görünce de azara başladı.

‘’ Orada bizi dinleyeceğine içkimi tazelesen nasıl olur? ‘’
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 3:14 pm

"Her zaman ki gibi aksi... Aksi-güzel... Meraklılardan hoşlanmadığını biliyorum ama adama bu kadar bağırmana da gerek yoktu usulünden... Herneyse..."

Adam Stesha'nın içkisini getirip anında ordan gitti... Bu Keiji'nin komiğine gitti. Ve Stesha'ya döndü... Etraftakilerin dikkatini çekmemek için daha fazla şakkabanlık yapmayacaktı... Gayet rahat bir şekilde onun elini tuttu, elini açtı, masaya barmenin koyduğu içkiyi aldı ve Stesha'nın eline koydu, parmaklarınıda onu kavrayacak şekilde yerleştirdi ve kendiside aynı Stesha gibi yaptı, şarabını aynı onun gibi tutuyor ve soldaki duvara aynı onun Keiji'ye baktığı gibi bakıyordu... Stesha bu duruma gülünce arkasını dönüp ona gülümsedi...

"Her zamanki gibi bu aksi-güzelliğe gülmek yakışıyor ama... Biliyoruum biliyorum... Şuan yerimde bir başkası olsaydı... Ama malesef ben varım... Bu arada barmenin o iğrenç(!) yüzünü birkez daha görmek istemiyorsan yada az görmek istiyorsan yavaş içmen iyi olur..."

Ona bakıp bir kez daha gülümsedi ve şarabından bir yudum aldı...

Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 3:28 pm

''Her zamanki gibi bu aksi-güzelliğe gülmek yakışıyor ama... Biliyorum biliyorum... Şuan yerimde bir başkası olsaydı... Ama maalesef ben varım... Bu arada barmenin o iğrenç(!) yüzünü bir kez daha görmek istemiyorsan ya da az görmek istiyorsan yavaş içmen iyi olur...''

Gülümsemesini bir kere daha yeniledi. Çünkü her zaman ki gibi abartıyordu. Aksi- Güzel he pes. Güzelliği kim kaybetmişti de o bulacaktı? Ama bir yerde haklı sayılabilirdi. Saat sekizdi ve ikinci viskisini içiyordu. Gece içtiklerini de sayarsak yavaş gitmesi gerekiyordu. İlk defa doğru bir şey söylemişti Keiji. Bir taraftan da çalan müziğin ritmine ayaklarını uyduruyordu. Salonda çok güzel slow bir parça çalıyordu. Ah Will de burada olsa, dans etseydi şimdi ne güzel olurdu. Neyse şimdi yanında Keiji vardı ve ona ayak uydurmalıydı. Bir söylediğine yarım saat sonra cevap vermemeliydi

'’ Ah, evet. Sanırım yavaş gitmeliyim. Bu arada sen neler yapıyorsun bakalım ?’'
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 3:38 pm

"Ben... Been... Bende işte boştaydım, Hogwarts Sihir Tarihi Profesörlüğü için başvurdum... Kabul edildi... Biliyorsun ki Hufflepuff mezunuyum ve çok temiz kalpli biriyim. Çocuklarıda çok severim fakat korktuğum şey şu ani dönüşlerimin dersin ortasında olması... Kendime engel olmaya çalışacağım ama ne kadar olurum bilmiyorum... Birde Hufflepuff Sorumlusu olacaktım sonradan vazgeçtim. Bu arada yiyenimin okul zamanı geldi... Gryffindor olur diye düşünüyordum, öylede olmalı çünkü hiçbirşeyden korkmuyor. Sevgili dersen, her zamanki gibi yok..."

Son söylediğini üzülerek söylemişti ve dudaklarını bükmüştü... Sonradan kendine geldi ve doğruldu... Stesha'ya döndü ve şarabından bir yudum aldı... Şarabının tek yudumluk kaldığını gördü...

"Şarabın en güzel yeri en son yudumudur... Tatmak ister misin?"

Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 3:51 pm

''Ben... Been... Bende işte boştaydım, Hogwarts Sihir Tarihi Profesörlüğü için başvurdum... Kabul edildi... Biliyorsun ki Hufflepuff mezunuyum ve çok temiz kalpli biriyim. Çocuklarıda çok severim fakat korktuğum şey şu ani dönüşlerimin dersin ortasında olması... Kendime engel olmaya çalışacağım ama ne kadar olurum bilmiyorum... Birde Hufflepuff Sorumlusu olacaktım sonradan vazgeçtim. Bu arada yiyenimin okul zamanı geldi... Gryffindor olur diye düşünüyordum, öylede olmalı çünkü hiçbirşeyden korkmuyor. Sevgili dersen, her zamanki gibi yok..."

Stesha gülümseyerek başını kaldırdı. Ama söylediklerinden bazısı canını sıkmıştı. ‘’ Hufflepuff-Gryffindor ‘’ Stesha’nın nefret ettiği iki bina. Slytherin mezunu olarak düşman olduğu binaların adının telaffuzu bile onu sinir etmeye yetiyordu. E bir de sevgili olmama durumu. Kadınların genel de şakacı erkeklerden hoşlandığını duymuştu. Ama sanırım yanlış bir duyumdu bu. Çünkü Keiji hem yakışıklıydı hem de mizah yönü çok kuvvetli insanlardan birisi idi.

‘’ Huff mezunu olman her zaman canımı sıkmıştır Keiji. Biliyorsun değil mi? Lütfen yanımda onlardan bahsetme! ‘’

Dedi ve bakışlarını pistte dans eden cadılara çevirdi. Çılgınca dans ediyorlardı. Kendi barı ile burayı kıyaslarsak eğer, kendisi daha iyi iş yapıyordu. Bu gece işçilere emanet etmek zorunda kalmıştı. Ay dönümlerinden dolayı…

"Şarabın en güzel yeri en son yudumudur... Tatmak ister misin?"

Ah, işte Stesha’nın kalbini kazanmak isteyenlerden birisi daha. Nereden vuracağını iyi biliyordu. Önemli olan onun için alkol olmasıydı. Markası önemli değildi. Eski- yeni tartışmaları da önemli değildi. Sadece nikotin ve alkol…

‘’ Şarabın en güzel kısmı hım.. Kim istemez? ‘
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 4:12 pm

"Güzel..."

Keiji gülümsedi Stesha'ya... Bardağını ona bıraktı ve önünü döndü... Masaya iki kez vurdu. Barmen hemen onun yanına geldi... Ona "aynısından" der gibi bir bakış attı... Barmen hemen yeni bir kadeh doldurup Keiji'ye verdi... Keiji'de kadehi Stesha'ya doğru kaldırıp bir yudum aldı... Sonra onun içmesini bekledi... Stesha şarabı tadınca ona bir bakış attı...

"Nasıldı?.."

Merak ediyordu çünkü şarabın sonu ona göre her zaman farklıydı... Hem Stesha'nın görüşlerinide almak istiyordu şarap hakkında... Onun gözlerine bakarak cevabını beklemeye koyuldu, dirseği masadaydı... Elini çenesine koymuştu öyle Stesha'ya bakıyordu...

Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 4:42 pm

Ah, evet sonu. Mükemmel ve insanı kendisine bağlayıcı. Yanında elma ya da mısır olsa belki daha iyi olacaktı. Ama maalesef bar da ‘’ Bana elma bulun! ’’ diyemiyorsun. Onun için sesini kesip, ağzına yayılan o eşsiz kokunun tadına varmaya devam etti. Keiji, haklıydı. Her yudum da farkl bir tadı vardı. Ah o eşsiz tatlarla da birleşse nasıl olacaktı kim bilir?

‘’ Keiji… Sana minnettarım. Bu, bu süperdi! ‘’

Stesha, hem Neiji yi dinliyor hem de onu gözlemliyordu.Gördükleri onu mutlu ediyordu, ama hiç şaşırmıyordu. Uzun boyluydu, insanın aklını çelebilecek yakışıklıkta siyah saçları vardı. Zaman hızla akıp gitmişti. Eski tartışmaları aklına geliyordu da, kendine gülüveriyordu. Şarabın bittiğini ve hala ona bakmakta olduğunu hatırlatan bir dürtme ile kendine geldi. Elinde ki şarap bardağını masaya bıraktı ve o uyuz olduğu garsonu yeniden yanına çağırdı. Garson önceki bağırmalarından korkmuş olsa gerek viskisini önüne bırakıp hemen oradan uzaklaştı.

‘’ O kadar korkutucu muyum yahu !?

En son Stesha Irina Davis tarafından C.tesi Mayıs 09, 2009 4:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 4:48 pm

Keiji Stesha'nın yaptıklarını izliyordu... Garson anında viskiyi bırakıp kaçınca Stesha'nın söyledikleri Keiji'yi kahkahalar içinde bıraktı... Keiji gülmesini bitirdiğinde Stesha'ya baktı...

"Sanırım şarap isteyecektin... Benimkini iç istersen, ben ateş viskisi içebilirim... Bu arada bu şarap hiçbirşey, Paris'te içtiğim şaraplara benzemiyor bile... Bir ara tatmanı öneririm Paris'e gidersen..."

Stesha'nın gözlerine kenetlenivermişti... Ona Hogwarts'ta okurken neden aşık olduğunu anlayabiliyordu... Bir anda aklına bir düş geliverdi ve onun dudaklarına aniden yapışıverdiğini gördü... Bu düşten hemen uyanmak için akfasını iki yana salladı ve gözlerini ovuşturdu... Neler oluyordu? Keiji'nin kendine gelmesi lazımdı, Stesha evliydi... Yine onun gözlerine kenetlendi... Ona biraz yaklaştığını hissetti ve hemen kendini geri çekti... Utanmış bir hali vardı... Duvara yaslandı...
Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 4:56 pm

Keiji’nin davranışları garipleşmiş gibiydi. Eli titriyor, yüzü kızarıyordu ve az önce ki yaklaşması da neyin nesiydi? Yanlış bir anlaşılmanda ibaret olacağı kesindi ama bu yakınlık Stesha’yı eski günlere götürmüştü. Keiji ile sevgili olduğu günlere... Aklını onu öperken ki birkaç görüntü geldi. Bunu düşünmenin anlamsızlığına vardı ve sadece gülümsemekle yetindi.

''Sanırım şarap isteyecektin... Benimkini iç istersen, ben ateş viskisi içebilirim... Bu arada bu şarap hiçbir şey, Paris'te içtiğim şaraplara benzemiyor bile... Bir ara tatmanı öneririm Paris'e gidersen..."

Eh, bir yerden bir yere gitmek onun için zor olmasa gerek. Ne bavul hazırlama derdi vardı ne de para. Gitmeye karar vermesi yeterli olacaktı. Eh, tabi geri de bırakabilirse bir şeyi. Kocası ve oğlu. .Onlarsız zaman zor geçiyor olsa da, bazı iş görüşmeleri için dışarıya gitmek zorunda kalabiliyordu. Bu zamana kadar neden Paris’e gitme gereği duymamıştı, anlamamıştı.

‘’ Hımm, peki hayatım. Değişsek iyi olur. Bu arada gidersem deneyeceğim.’’
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 5:06 pm

Kadehi ve şişeyi aynı anda tutup yerlerini dğeiştirdi... Boş şişeyi ise Bara doğru ittiriverdi... Ona gülümsedi... Sonradan kafasına birşey dank etti... Stesha, Keiji'ye "hayatım" demişti... Keiji direk ileri bakan bakışlarını ciddi bir şekilde Stesha'ya çevirdi... Sonra olduğu yerden hafifçe kalkarak kendini düzletti ve tekrar duvara yaslanarak Stesha'ya doğru döndü... Bunları yaptıktan sonra Stesha'nın şarabından bir yudum aldığını gördüğünde oda ateş viskisinden bir yudum aldı... Hâlâ konuşmamışlardı, ikiside tek kelime etmiyordu... Keiji, "hayatım" lafını duyunca irkilmişti bu yüzden pek birşey diyemiyordu... Sonunda sessizliği bozması gerektiğini hissetti...

"Paris güzel bir şehir mutalaka gitmelisin... Gerçekten... Paris'e üç kere gittim... Üçündede yanlızdım ama orası yanlız çekilmez... Sen yanlız gitme yani..."

Son söylediği iki cümleyi üzgün şekilde söylemişti çünkü yanlız kalmak canını sıkıyordu... Ateş viskisinden bir yudum daha aldı ve Stesha'nın gözlerine bakarak konuşmanın devam etmesini bekledi...
Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 5:14 pm

''Paris güzel bir şehir mutlaka gitmelisin... Gerçekten... Paris'e üç kere gittim... Üçünde de yalnızdım ama orası yanlız çekilmez... Sen yanlız gitme yani..."

Stesha bu sözlerden bir ima çıkarmalı mıydı yoksa çıkarmamalı mı? Her şeyi gözünde büyüten bir yapısı olduğunu biliyordu ama bu. Hayır, hayır. Keiji, Will ile git gibisinden bir şeyler söylemiş olmalıydı. Viskisinden bir yudum aldı. Az önce pistte dans eden çılgın âşıklar, duvara yaslanmış öpüşüyorlardı. Aklına Will geldi. Dün yaşadıkları da bunun gibi bir şeydi. Her neyse. Aralarında ki bu suskunluğu sevmemiş, konuşma sırasının geldiği hissine kapılmıştı.

‘’ Peki canım. Gidersem yanımda mutlaka birisini götürürüm ‘

Dedi ve bu cevapla kendisini sağlama aldı. Ne Will ile gideceğini ne de Keiji ile gideceğini belirten bir açıklama yapmamıştı. İki erkek arasında kalkmak gibi bir durumu olmamıştı şu ana kadar. Bunun için yüreği temizdi ve sadece Will’i seviyordu. Ama bunun yanında kocasını tek gecelik ilişkilerle dahi aldatmadığını söyleyemezdi. Will için ilk aldatmalar değildi bunlar. Evlendiklerinden bu yana iki kere kavga edip, evi ayırmışlar ve Stesha her seferinde birisi ile birlikte olmuştu. Ama sadece o kadar. Daha ilerisi olmamıştı bunların. Onlara karşı hiçbir sevgi beslememişti içinde. İçinde ki tek sevgi kocasına aitti.
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 5:27 pm

Keiji Stesha'nın gözünün diğer kişilere daldığını gördü... Onlara baktığı anda hemen onlara arkasını döndü ve mutsuz bir şekilde ateş viskisinden bir yudum daha aldı... Öylece karşya bakıyordu...

"Aşk..."
dedi kısık bir seste ama Stesha duymuşa benziyordu... Bu yüzden açıklamak için devam etti..."Hayatımda en fazla iki kere yaşadığım bir duygu... Biri ben çok küçükken olmuş annem anlatır kıza gül koparıp dururmuşum... Diğeride Hogwarts'ta kaldı işte... Hepte orada kalıcak... Anılarımda..."

Bunu Stesha'ya söylemek ne kadar doğruydu bilmiyordu ama mutsuz görünüyordu ve çok ciddiydi... Kafasını geri çevirmemek için herşeyi yapardı o an... Stesha'da biliyordu... keiji değişken bir insandı... Az önce onu güldürmek için yaptığı şeylerden, çocuksu ruhundan çok çok uzaktı şuanda... Sessizlik vardı ikisinin arasında...
Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 6:21 pm

’ Aşk… Hayatımda en fazla iki kere yaşadığım bir duygu... Biri ben çok küçükken olmuş annem anlatır kıza gül koparıp dururmuşum... Diğeride Hogwarts'ta kaldı işte... Hepte orada kalacak... Anılarımda...

Az önceki düşüncelerinde haklıydı. Keiji onu unutamamış gibiydi. Ama Stesha’nın ona inanma ihtimali artık çok düşüktü. Anı anına uymayan, değişken bir yapıya sahipti. Şükür ki eskiden böyle değildi de ona inanıp, çıkmıştı. Çok mutlu günleri olmuştu, evet. Ama hepsi geride kalmıştı geride… Keiji’nin ne demek istediğini anlamamış gibi yapsa daha iyi olacaktı. Keıjı’nın sözünün ardından hala gözleri birbirilerini süzüyordu. Acaba hala birbirlerini özlüyorlar mıydı? Keiji’nin özlediği kesindi de ya Stesha? Kocasını severken –onunla mükemmel bir gece geçirdikten sonra- yanlış bir şey yapabilir miydi? Tabi ki hayır. Şimdi, bakışlarını yere doğru çevirdi ve içkisinden bir yudum aldı.

‘’ Hımm benim için aşk Will den ibaret. O ve çocuğuma duyduğum aşk her şeyin üstünde geliyor…’’
Keiji Daisuke
Sihir Tarihi Profesörü
Sihir Tarihi Profesörü
Keiji Daisuke

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 7:15 pm

"Evet... Ve de hep öyle kalmalı..."

Ateş viskisini sonuna kadar bitirdi... Etrafına bakındı... Derin bir nefes aldıktan sonra kendine hakim bir şekilde ortama tekrar göz gezdirdi... Sonra Stesha'ya döndü ve gülümsedi... Barmeni yine iki kez elini masaya vurarak çağırdı ama bunu yaparken Stesha'yı izliyordu... Masaya birkaç galleon bıraktı ve barmen bunları alıp gidiverdi oradan... Stesha'ya yanaşıp yanağına bir öpücük kondurdu... Gözlerini hala öpüşmekte olan birkaç gence doğru devirdi ve sonra tekrar Stesha'ya döndü bunu yaparkende şunları söyledi sonrada oradan ayrıldı..:
- Ben artık gitsem iyi olacak yoksa elimden bir kaza çıkıcak.... Neyse... Sonra görüşürüz Stesha, hayatta hep mutlu ol hayatım. Ve sen Keiji'yi düşünme...
Stesha Irina Davis
Steole Bar Sahibi
Steole Bar Sahibi
Stesha Irina Davis

MesajKonu: Geri: En Köşedeki Bar Taburesinde...   En Köşedeki Bar Taburesinde... EmptyC.tesi Mayıs 09, 2009 8:42 pm

'' Ben artık gitsem iyi olacak yoksa elimden bir kaza çıkacak. Neyse... Sonra görüşürüz Stesha, hayatta hep mutlu ol hayatım. Ve sen Keiji'yi düşünme...''

Diyip gitmişti. Stesha’ya söz hakkı bile tanımamıştı. Sadece yanağına küçük bir öpücük kondurmuş ve gitmişti… Belki böylesi iki taraf için de daha uygun olacaktı. Ama böylesi de pek ani olmuştu. Daha fazla burada kalsa kendinden ve Will’e duyduğu aşktan şüphe etmeye başlayacaktı. Çantasını masanın hizasına getirdi. Cüzdanını çıkarıp galleon verecekti ki Keiji’nin hesabı ödediğini aklına geldi. Bir hamleyle eşyalarını toparladı ve uyuz garsona anlamsızca bir bakış attıktan sonra mekandan ayrıldı.

En Köşedeki Bar Taburesinde...
1 sayfadaki 1 sayfası